W piątkowy wieczór postanowiliśmy powspominać czasy PRL-u. Dla wielu obecnych na spotkaniu były to czasy dzieciństwa i młodości, młodsi zaś mogli dowiedzieć się o nie zawsze łatwym życiu w tamtych czasach. Staraliśmy się przybliżyć w lekki i żartobliwy sposób codzienność PRL-u. Porozmawialiśmy o przedmiotach codziennego użytku, których już dzisiaj nie spotykamy, o rozrywkach, m.in. piosenkach, filmach, programach telewizyjnych, a nawet dobranockach z tamtych czasów. Ciekawym punktem wieczoru była prezentacja zdjęć z Kamienia Pomorskiego lat 1960-80. Na zakończenie bawiliśmy się w kalambury, odgadując tytuły popularnych filmów i książek z czasów PRL-u. Mamy nadzieję, że uczestnicy dobrze się bawili i przez ten krótki czas powspominali te niełatwe czasy, a młodsi mieli okazję poznać świat młodości swoich dziadków i rodziców.