Tajemnice Wyspy Chrząszczewskiej

W poniedziałek, 18 marca 2024 roku, w kamieńskiej Bibliotece odbyło się spotkanie z Panem Adamem Ambroziakiem, miłośnikiem historii Kamienia Pomorskiego, ale przede wszystkim historii Wyspy Chrząszczewskiej. Adam Ambroziak jest autorem przewodnika po Wyspie Chrząszczewskiej. Na spotkaniu gość przedstawił wiele cennych informacji, o których nie wiedzieliśmy. W prezentacji jaką przygotował na spotkanie Pan Adam było kilka zdjęć Wyspy Chrząszczewskiej z czasów przedwojennych, których nie znaliśmy i nigdzie nie widzieliśmy. Usłyszeliśmy oryginalne nagrania Polskiego Radia mniej znanych legend związanych z Głazem Królewskim. Dowiedzieliśmy się o znanych osobach ze świata kultury, które odwiedziły Kamień Pomorski ponad 50 lat temu, a byli to m.in. Mieczysław Fogg, Helena Majdaniec czy reżyserka Anna Sokołowska. Spotkanie uświadomiło nam jak bogatą i ciekawą historię ma ta niewielka, sąsiadująca z Kamieniem Pomorskim wyspa. Może w przyszłości odkryje przed nami wiele tajemnic.

Fotografie:

facebook Fotografia Anika Marszałek