Odział Dla Dzieci

Oddział dla Dzieci składa się z wypożyczalni i czytelni.
Dla najmłodszych posiadamy duży wybór książeczek pisanych dużą czcionką. Dla trochę starszych dzieci i młodzieży oferujemy literaturę przygodową, fantastyczną, obyczajową i in.. W Oddziale dla Dzieci znajdziemy również książki popularno-naukowe oraz lektury do szkoły podstawowej i gimnazjum.
Obok wypożyczalni znajduje się czytelnia dla dzieci ,w której na miejscu można skorzystać z encyklopedii, słowników i wydawnictw albumowych z wszystkich dziedzin wiedzy, a także pograć w gry, odrobić lekcje lub miło spędzić czas.
Oddział dla Dzieci dysponuje czasopismami dla dzieci i młodzieży, są to: "Miś", "Victor Gimnazjalista", "Victor Junior", "Mały Artysta".
W bibliotece organizowane są różnorodne zajęcia kulturalno-oświatowe, można do nich zaliczyć lekcje biblioteczne, konkursy, pogadanki, zajęcia plastyczne, wystawy.